Dietetyk kliniczny

Healthier & simpler life with Light Life!

Nazywam się Magdalena Włodkowska i jestem magistrą dietetyki. Specjalizuję się w dietetyce klinicznej, szczególnie w żywieniu w onkologii, diabetologii i gastroenterologii oraz psychodietetyce. Pomagam również osobom z zaburzeniami psychosomatycznymi, niedożywionym i borykającym się z otyłością oraz innymi dietozależnymi chorobami. Doświadczenie zdobywałam ośrodkach szpitalnych i poradniach dietetycznych w Trójmieście. Obecnie jestem właścicielką poradni Light Life we Wrocławiu.

Wierzę, że możemy podjąć współpracę, abyś przejął kontrolę nad swoją dietą, zdrowiem i akceptacją. Wspólnie ustalimy odpowiednie i osiągalne cele, a ja poprowadzę Cię do ich osiągnięcia. Razem zbudujemy strategię zmian i plan ich wdrożenia.

zamiast podpisu zielony

Metody pracy

Najważniejsze w mojej pracy jest umiejętność aktywnego słuchania. Jest to klucz do skutecznej pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki temu potrafię lepiej dostosować sposób prowadzenia dieto terapii, dostrajając ją do pacjenta, a nie odwrotnie. Dobry kontakt z pacjentem pomaga mi również w znalezieniu przyczyn problemu i pokierować dietoterapią tak, aby go rozwiązać. Zawsze zlecam wykonanie podstawowych oraz w razie potrzeby dodatkowych badań, aby mieć pewność, że moje działania są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Pragnę, aby moi pacjenci byli zadowoleni z życia, swojego zdrowia i nauczyli się kontrolować chorobę i własne reakcje.

słuchanie

Wysłucham Cię uważnie, aby dostosować dietę do Twojego trybu życia.

sedno problemu

Dotrę do przyczyn problemu i pokieruję dietoterapią tak, aby go rozwiązać.

właściwa dieta

Ułożę plan żywieniowy dostrojony do Twojego trybu życia.

kontrola

Nauczę Cię, jak przejąć kontrolę nad własnymi wyborami dnia codziennego.

jakość życia

Poprawa jakości Twojego życia jest moim nadrzędnym celem.

Jedzenie powinno być równie przyjemne dla twoich kubków smakowych, co odżywcze dla Twoich komórek!

Odchudzanie & otyłość

W mojej pracy zauważam, że walka o wymarzoną sylwetkę nie zawsze jest równa. Z jednej strony otaczający nas kult ciała, z drugiej atrakcyjne reklamy producentów żywności. Dostajemy sprzeczne informacje – „jedz i ciesz się jedzeniem” a jednocześnie „bądź szczupły i wysportowany”. Łatwo się w tym zagubić i sfrustrować.

Dodatkowo stan zdrowia nie zawsze sprzyja gubieniu kilogramów – zaburzenia hormonalne, insulinooporność, zaburzenia nastroju – to wszystko składa się na niezłą dawkę przeszkód do pokonania.

Zależy mi na tym, aby oprócz zdrowych wyborów na talerzu wprowadzać zmiany dobre dla naszej psychiki. Bez polubienia siebie w obecnej wersji trudno jest osiągnąć sukces. Dlatego dbam również o to, by moi podopieczni czuli się dobrze w swoim ciele nie tylko po metamorfozie, ale także w trakcie drogi, którą idą dążąc do celu.

Satysfakcja klientów

wyniki uzyskane za pomocą ankiet zebranych od naszych klientów
Skuteczność dietoterapii

95%
Poprawa stanu zdrowia

90%
Poprawa jakości życia

87%

„Dobre zmiany dla psychiki”

Choroby nowotworowe

U pacjentów z chorobą nowotworową indywidualizacja diety ma ogromne znaczenie. Rzadko zdarzają się dwie podobne osoby, z tymi samymi problemami. Przy wdrażaniu planu żywieniowego należy uwzględnić m.in.: umiejscowienie zmian nowotworowych, zaburzenia smaku, problemy trawienne, problemy z połykaniem, preferencje smakowe i inne. Dlatego jest to zadanie wymagające bardzo silnej współpracy miedzy nami. Z doświadczenia wiem jednak, że jest to możliwe, a poprawa stanu zdrowia i samopoczucia jaką możesz dzięki niej uzyskać – bezcenna!

Cukrzyca

Mam doświadczenie we wdrażaniu planów żywieniowych u osób z cukrzycą, zarówno typu 1, jak i 2, wśród dorosłych i dzieci. Chorobie tej poświęciłam również swoją pracę magisterską pt. „Ocena jakości życia dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1”.

Wiem, że odpowiednio zindywidualizowaną dietą, która naturalnie wpisze się w rytm dnia, jesteśmy w stanie wyrównać gospodarkę węglowodanową, a tym samym znacząco poprawić jakość życia. Wiem to, bo niejednokrotnie wspólnie z pacjentami odnosiliśmy takie sukcesy. O to właśnie chodzi w Light Life – by żyło się lżej, nawet mimo choroby.

„Znacząco poprawić jakość życia”

Moje miejsca w sieci

Po pierwsze, zapraszam Cię na mój instagram – znajdziesz tam inspiracje do zdrowych i smacznych przepisów oraz ciekawe infografiki na temat odżywiania i psychodietetyki. Zaobserowane? Dziękuję!

Zachęcam Cię do obejrzenia filmów i artykułów stworzonych dla Stowarzyszenia Poranek z okazji Miesiąca Dobrego Żywienia:

Jak zastąpić mięso i nabiał produktami roślinnymi? (video)

7 prostych zasad jak się zdrowo i niedrogo odżywiać (video)

Piramida zdrowego żywienia (video)

Zdrowa dieta za niewielki budżet (video)

7 niskobudżetowych przepisów na pełnowartościowe obiady

Przegląd popularnych diet. Jakie są ich plusy i minusy?

Popularne diety „detoksy” i suplementy diety – czemu lepiej ich nie stosować

Kim jestem prywatnie?

Najchętniej odpoczywam podróżując i odwiedzając nowe miejsca. Pozwala mi to czerpać nowe inspiracje i motywuje do działania.Moją bronią przeciwko potyczkom życiowym jest dystans do życia i poczucie humoru.

Staram się wystrzegać oceniania innych, ponieważ wiem, że każdym z nas kierują inne doświadczenia życiowe, problemy, sukcesy…

Lubię rozmowy, lecz z natury jestem lepszym słuchaczem. Fascynują mnie ludzie i ich historie.