Widzisz to zdjęcie?

Aż prosi się, aby napisać ” wybieraj owoce„, „jedz mądrze”, „nie ulegaj pokusom” BLABLABLA!
Każdy wybór jest dobry, jeśli podejmujesz decyzje świadomie – nie jesteś niewolnikiem swoich przyzwyczajeń, potrafisz odpuścić w obie strony.

Jeśli wybierasz owoce, bo boisz się zjeść czekoladę – czujesz strach na myśl o tym, że mógłbyś zjeść coś tak kalorycznego i niezdrowego – jesteś niewolnikiem własnej diety…

Wybierasz owoce, bo wiesz, że to dla Ciebie dobre. Odżywia Cię i daje Cienergię, a nie ospałość. Nie kieruje Tobą strach, lecz chęć dobrego samopoczucia. Jesteś wolny!

Czujesz się zły /samotny/przygnębiony. Doskonale wiesz, że zjedzenie nawet kilograma najsłodszych borówek nie poprawi Ci nastroju. Czekolada nie pyta-czekolada rozumie. Obiecasz sobie, że zjesz tylko kostkę, ale dobrze wiesz że będziesz jadł dopóki nie zobaczysz pustego opakowania. Bo tu NIE CHODZI O JEDZENIE. Jesteś niewolnikiem własnych emocji i nawyków…

A może…

Wiesz, że są zdrowsze opcje. Dziś masz ochotę na swoją ulubioną czekoladę. Jeśli jej nie zjesz – nic się nie stanie, przeżyjesz. Zjadasz kilka kostek. Nie rozmyślasz czy było warto poświęcić tyle kalorii na chwilę przyjemności – cieszysz się chwilą. Jesteś wolny!

A Ty? Gdzie teraz jesteś?