Uwielbiam tworzyć swoją codzienność z małych rzeczy – powtarzane każdego dnia mają wielką moc i potrafią pogłębiać relacje między ludźmi. Które z małych nawyków warto wprowadzić, aby każdego dnia pogłębiać nasze relacje? Zebrałam kilka moich sposobów na pełną miłości codzienność ;)

1. Zasypiajcie pogodzeni

Mój namber łan. To bardzo prosty sposób na wyjaśnianie niejasnych sytuacji na bieżąco. Prosty – nie znaczy łatwy. Czasem tak bardzo zamykamy się w swoich własnych myślach i emocjach, że trudno nam jest wyciągnąć rękę. Jednak zasypianie w stanie konfliktu spowoduje, że negatywne emocje będą narastały niczym kula śniegowa, a rozwiązanie go będzie coraz trudniejsze. Dlatego przed zaśnięciem – wyjaśnijcie sobie to, co jeszcze nie jest jasne i ewentualnie przeproście za to, z czym nie czujecie się w porządku. Jutro wstaniecie w dobrym humorze i bez zbędnych negatywnych emocji w serduchu.

2. Randkujcie

To, że jesteście już w kilkuletnim stałym związku lub małżeństwie nie oznacza, że czas randkowania się zakończył – on może się dopiero na dobre zacząć! Nieważne, jaki macie staż i ile wiosen na karku. Oczywiście, że można posiedzieć w domu. Oczywiście, że taniej i mniej zachodu. Ale właśnie o ten zachód chodzi! Dla kogo mamy się wystroić jeśli nie dla najbliższej swojemu sercu osoby? Zadbajcie o ten wspólny czas, tylko we dwoje. Kiedy pojawiają się dzieci, sprawa często komplikuje się, choć wcale nie musi tak być. Przy odrobinie pomysłowości może znajdzie się ktoś, kto zajmie się na ten czas naszymi pociechami, a następnym razem my odwdzięczymy się tym samym? Zadbanie o czas tylko we dwoje to nie egoizm, ale pokazanie dziecku, ze oprócz roli mamy czy taty jest jeszcze rola męża i żony.

3. List w kanapce

Drobny upominek bez okazji, liścik ukryty w drugim śniadaniu, „porwanie” drugiej połówki do kina… Element zaskoczenia w związku jest bardzo ważny jeśli chodzi o podnoszenie temperatury i unikanie rutyny. Czasem wystarczy naprawdę niewielki wysiłek, aby sprawić drugiej osobie ogromną radość i wprowadzić dawkę pozytywnych emocji.

4. Śmiejcie się

Śmiech, nawet ten rubaszny i zdecydowanie za głośny jest bardziej seksowny niż mina ponuraka i narzekanie. Jeśli powodów do śmiechu brak, zawsze znajdzie się jakiś po drugiej stronie lustra ;) Człowiek, który ma poczucie humoru, a w szczególności umie śmiać się z samego siebie jest bardziej pociągający. Poza tym śmiech to świetna profilaktyka konfliktów – pomaga rozładować napiętą atmosferę.

5. Jedzcie razem!

Czy mogłabym pominąć tak istotną dla mnie część życia jak jedzenie?! A skoro to takie ważne – trzeba je dzielić z  najważniejszą osobą! Warto jeść razem przynajmniej jeden posiłek. Jeśli wolicie wstać wcześniej – może będzie to śniadanie, jeśli nie – obiad, kolacja? Podczas jedzenia starajcie się skupić na sobie – to czas dla Was i świetna okazja do rozmowy i wspólnego relaksu – telefon, telewizor i inne „rozpraszacze” mogą poczekać ;)